U nádraží ve Vsetíně hořela stavební buňka

12.01.2023 06:54

VSETÍN – K požáru stavební buňky ve Vsetíně u vlakového nádraží vyjížděli ve středu 11. ledna odpoledne hasiči. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinou jeho vzniku a výší škody se zabývají vyšetřovatelé hasičů a policie.
„Hlášení o požáru jsme přijali 11. ledna v 16:45 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálům ze stanice Vsetín a dobrovolným jednotkám ze Vsetína a Jablůnky. V době našeho příjezdu šlehaly z okna buňky plameny. Buňka byla nedaleko kolejí. Proto byla vyrozuměna jednotka Hasičského záchranného sboru Správy železnic, státní organizace, která si později přebrala vedení zásahu,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Do hořící buňky mohli hasiči vstoupit až poté, co vypáčili zamknuté dveře. „V dýchacích přístrojích poté požár uhasili jedním proudem vody C. V průběhu hašení z buňky vynesli dvě desetikilogramové tlakové láhve na propan. Po uhašení odvětrali vnitřní prostory a zkontrolovali konstrukcí s termokamerou,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje