U Kněžpole shořel přístřešek se senem

15.06.2021 07:03

KNĚŽPOLE – Škodu za 10 tisíc korun způsobil v pondělí 14. června večer požár přístřešku se senem v blízkosti obce Kněžpole na Uherskohradišťsku. Ke zranění osob nedošlo, příčinu vzniku události šetří společně hasiči s Policií ČR.

„Oznámení o požáru pergoly a stromů jsme přijali v pondělí ve 21:03 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Kněžpole a Bílovice,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Hasiči zjistili, že se jedná o přístřešek s uskladněným senem a v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody a dvěma útočnými proudy C. „Během hašení velitel zásahu obdržel informaci, že nedaleko požáru volá neznámá osoba o pomoc. Vyžádal si proto posily. Na místo byly vyslány jednotky dobrovolných hasičů obcí Mistřice a Topolná. Hasiči utvořili rojnici a kolem 22:00 hodin se jim podařilo najít hledanou osobu, kterou předali Policii České republiky,“ sdělil Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje