U Brumova shořelo ráno osobní auto

30.05.2022 15:54

BRUMOV-BYLNICE - Pár minut před pátou hodinou ranní byli dnes vysláni profesionální hasiči z Valašských Klobouk společně s dobrovolnými jednotkami z Brumova a Bylnice k požáru osobního auta v katastrálním území města Brumov-Bylnice na Zlínsku.
„Při příjezdu jednotek hořela motorová část vozu. Hasiči ihned zahájili hasební práce a během několika minut požár uhasili a velitel zásahu vyhlásil jeho likvidaci. Požár se obešel bez zranění. Poté hasiči odtlačili vozidlo mimo silnici a uklidili vozovku,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Velitel zásahu si na místo povolal vyšetřovatele hasičů, jenž šetřením zjistil, že řidič při jízdě ucítil uvnitř vozu benzín. Proto zastavil, a když vystoupil z auta, vyšlehly zpod kapoty plameny.
„Ohledáním automobilu vyšetřovatel zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivovém systému. Škodu společně s majitelem vyčíslil na 40 tisíc korun,“ dodala tisková mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje