Tříkrálová sbírka na Otrokovicku vynesla přes tři čtvrtiny milionu korun

23.01.2022 07:14

OTROKOVICE – Po roční pauze se v sobotu 8. ledna ve většině obcí v působnosti Charity Otrokovice uskutečnila tradiční tříkrálová sbírka. Jen ve třech místech (Komárov, Halenkovice, Kvítkovice) koledování nebylo možné. Právě tam, ale i v ostatních obcích Charita po loňské zkušenosti rozmístila statické pokladničky.
„Další ročník sbírky je úspěšně za námi. Jsme moc rádi, že tentokrát naši koledníci mohli vyrazit do terénu a tváří v tvář se setkat s našimi dárci,“ uvedl za otrokovickou Charitu koordinátor sbírky Jan Žalčík.
Lidé jejich návštěvu přivítali s radostí. „Svou štědrostí pak potvrdili známou pravdu, že právě v časech těžkých se dokážeme více semknout a pomáhat si. To dokládají i výsledky letošní sbírky. Celková částka vystoupala na 738 828 Kč. Je důležité říct, že podle pevně daného klíče zůstane 65 % z této částky přímo v Charitě Otrokovice. Tyto prostředky budou využity na přímou pomoc konkrétním žadatelům z Otrokovic a okolí a na některé projekty služeb Charity,“ vysvětlil Žalčík a poděkoval všem dárcům za jejich přízeň, koledníkům i jejich vedoucím za účast i všem ostatním dobrovolníkům, kteří při sbírce pomáhali.

I nadále, a to po celý rok, je možné podpořit tříkrálovou sbírku formou online koledy na www.trikralovasbirka.cz.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Charita Otrokovice