Tři oříšky pro Popelku živě doprovodí zlínská filharmonie

29.11.2021 15:12

ZLÍN – Promítání nejtradičnější vánoční pohádky Tři oříšky pro Popelku, které se uskuteční ve dnech 1. a 2. prosince ve Velkém sále Kongresového centra Zlín doprovodí originální hudební projekt Filharmonie Bohuslava Martinů.

„Navzdory času se tento výjimečný filmařský počin drží po desetiletí na nejvyšších příčkách žebříčku obliby u diváků napříč generacemi. Tři oříšky pro Popelku jsou pohádkou naprosto mimořádnou, ba dokonce národním pokladem. Nikoli snad svým příběhem, který byl zfilmován v mnoha různých verzích, ale zejména svým moderním zpracováním, humorným nadhledem, kouzelnou zimní atmosférou, skvělými hereckými výkony a v neposlední řadě i legendární hudbou Karla Svobody. Filharmonii Bohuslava Martinů bude po obě představení  řídit dirigent Jan Chalupecký,“ uvedla Dagmar Garguláková, vedoucí propagace a marketingu zlínské filharmonie.
Originální hudební projekt, ve kterém se dokonale snoubí velkoformátová projekce s živým symfonickým orchestrem, slibuje nezapomenutelný pohádkový večer pro dospělé i jejich mladší ratolesti.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Filharmonie Bohuslava Martinů