Tři opilci s více než třemi promile alkoholu zaměstnali strážníky i zdravotníky

06.02.2022 09:55

MĚSTSKÁ POLICIE ZLÍN – Opilí občané v minulých dnech opět zaměstnali strážníky Městské policie Zlín. V neděli 30. ledna dopoledne upozornil náhodný svědek na alkoholem znaveného muže s láhví v ruce, který se potloukal v blízkosti zaparkovaných vozidel poblíž umělého lyžařského svahu.
„O několik chvil později strážníci nalezli 48letého muže ze Zlína, který si mezitím ustlal na kapotě osobního automobilu. Muž se s vypětím všech sil dokázal podrobit orientačnímu vyšetření, které u něj prokázalo na 3,3 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k jeho stavu hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která jej odvezla do zlínské nemocnice,“ sdělil zástupce ředitele městské policie Pavel Janík.
V pondělí 31. ledna odpoledne strážníci z okrsku Jižní Svahy řešili 47letého nepřizpůsobivého muže, který se rozložil i se svými věcmi u supermarketu v blízkosti tzv. I. segmentu. „V tomto případě se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě přesahující 3,4 promile, a protože dotyčný nezvládal v důsledku opilosti ani nejjednodušší úkony, odvezla ho hlídka MP Zlín k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ řekl mluvčí zlínských strážníků.
Ještě téhož dne ve večerních hodinách vyjížděla další hlídka městské policie na sídliště Jižní Svahy, kde se z vítané návštěvy stala nevítaná, a i přes opakované výzvy k odchodu se k němu tak nějak neměla. „Strážníci zjistili, že jde o 45letého muže, kterému v organizmu kolovalo na 3,3 promile alkoholu. Nepřekvapí, že ani on nedokázal smysluplně komunikovat a pobyt ve vzpřímeném postoji byl očividně nad jeho síly. Po lékařském vyšetření také on putoval na kroměřížskou záchytku,“ dodal Pavel Janík.
V roce 2021 převezly hlídky MP Zlín do protialkoholní záchytné stanice 99 osob intoxikovaných alkoholem nebo jinými návykovými látkami.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín