Tradiční akci Rozsvícení vánočního stromu nahradí letos charitativní jarmark

23.11.2021 07:42

OTROKOVICE - Oblíbená akce Rozsvícení vánočního stromu se kvůli zhoršující se epidemické situaci ani letos neuskuteční. Lidé však přesto mohou 26. listopadu přijít na náměstí a zapojit se tak do akce Otrokovice pomáhají potřebným – charitativní jarmark.

„Je nám moc líto, že nemůžeme uspořádat avizovanou tradiční akci, ale musíme respektovat veškerá vládní nařízení. Ta nám aktuálně neumožňují akci uspořádat v takovém rozsahu, na jaký jsou lidé zvyklí, tedy včetně kulturního programu. Přesto jsme se rozhodli, že zachováme charitativní prodej občerstvení,“ upřesnil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek. Charitativní jarmark Otrokovice pomáhají potřebným začne v 15 hodin a potrvá zhruba do devatenácti hodin. Stejně jako tomu bylo v předchozích ročnících, budou si moci lidé zakoupit hrníčky, které vyrábějí klienti Naděje.
„Chybět nebude ani svařené víno, nealko punč pro děti a novinkou bude prodej občerstvení, a to jak sladkého, tak i slaného, které připraví Naděje, otrokovická o. p. s.,“ vyjmenovala Kateřina Martinková z Naděje. Zrušeny jsou také oblíbené vánoční dílny, které v prostorách BESEDY pořádá DDM Sluníčko.
„Chtěl bych však upozornit, že situace se neustále mění, proto prosím sledujte facebookové stránky města i Otrokovické BESEDY, kde najdete všechny aktuální informace. Nevylučujeme, že budeme muset akci zrušit úplně. Nejpozději 23. listopadu bude jasné, zda se akce uskuteční,“ upozornil jednatel BESEDY.

Otrokovické náměstí 3. května v době adventu ale nezůstane prázdné. Lidé se mohou těšit nejenom na prodej vánočních stromků od místního regionálního pěstitele, ale 3. prosince bude zahájeno i adventní bruslení na umělé ledové ploše.
„Bruslení bude i letos pro všechny zdarma, navíc po celou dobu provozu kluziště, které zůstane na náměstí až do 3. ledna, máme zajištěno kvalitní občerstvení,“ prozradil Filip Pastuszek.
át si horký punč, svařené víno nebo grog budou moci lidé třeba do nových plecháčků, které nechala vyrobit Otrokovická BESEDA. Originální design z dílny místní ilustrátorky Jany Svobodové, který Otrokovická BESEDA plánuje pravidelně obměňovat, jistě ocení i sběratelé. Tematické plecháčky s místním motivem, které mohou být i dárkem nebo suvenýrem, jsou v prodeji za 105 Kč v Turistickém informačním centru a v Městské kavárně.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice