Továrním areálem proběhnou v sobotu účastníci kovářské pětky

08.11.2022 14:29

ZLÍN - Už po osmé se mohou 12. listopadu velcí i malí běžci postavit na start Kovářské pětky. „Závod, který probíhá ulicemi bývalého baťovského areálu ve Zlíně, nabídne hlavní pětikilometrovou trať i kratší úseky pro děti. Novinkou letošního ročníku je Indiánský běh na 1900 metrů. Registrovat se lze předem online nebo na místě v den závodu,“ uvedla Kateřina Martykánová, PR manažerka.
Tři okruhy ulicemi továrního areálu čekají v sobotu 12. listopadu na účastníky běhu Kovářská pětka. Hlavní závod na pět kilometrů odstartuje ve Vavrečkově ulici od 72. budovy v 10:35 hodin. Předcházet mu budou od 9:30 hodin dětské závody na 180 a 360 metrů. Současně s hlavním během vyrazí na trať také nejstarší děti v závodu na 1900 metrů a účastníci Indiánského běhu.
„Indiánský běh je letošní novinkou. Běží se jedno kolo a nemáme zde žádné věkové ani výkonnostní omezení. Proto si mohou v klidu vyzkoušet trať a zažít atmosféru závodu i ti, kdo si zatím na pět kilometrů netroufnou,“ vysvětlil za pořadatele Zbyněk Rozsypal.

Registraci do hlavního závodu a do Indiánského běhu lze provést online na https://behyzlin.cz/event/37, a to až do 10. listopadu, startovné činí 150 Kč pro dospělé a 50 Kč pro juniorské kategorie (ročník 2004 a mladší). Přihlásit se bude možné i na místě, dospělí zaplatí 250 Kč, junioři 100 Kč. Do dětského závodu proběhnou registrace pouze na místě před závodem, startovné je ve výši 20 korun.
Závod pořádá Kovárna VIVA společně s Běhy Zlín. Občerstvení je zajištěno.

Více na www.behyzlin.cz

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Pořadatelé závodu