To nejlepší z hokejové NHL na vlastní kůži ve Valmezu

13.05.2024 11:37

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Mezitím, co hvězdy NHL pomalu odehrávají poslední zápasy sezony, fanoušci nejprestižnější hokejové ligy světa mohou mít tu pravou zámořskou atmosféru přímo na dosah! „A to díky NHL GLOBAL FAN TOUR, která opět míří do České republiky. Jednou ze tří zastávek jedinečné akce je i město Valašské Meziříčí, jehož náměstí se v úterý 14. května promění v místo nadupané hokejovou zábavou,“ inforoval Jakub MIkuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.

„NHL GLOBAL FAN TOUR jsem si loni vyzkoušel na vlastní kůži v našem krajském městě a přišlo mi skvělé přivézt ji také do Valašského Meziříčí. Navíc se nám podařilo domluvit termín, který krásně zapadá do průběhu hokejového mistroství světa, což je ideální spojení aktivního sportu a fanouškovského zážitku,“ řekl místostarosta Petr Nachtmann.

NHL GLOBAL FAN TOUR odstartuje v úterý 14. května na valašskomeziříčské náměstí už v 9.00 programem pro školy. Od 14.00 až do 18.00 pak budou všechny atrakce dostupné také zájemců z řad široké veřejnosti. A na co všechno se mohou těšit? Na vlastní kůži si vyzkouší patnáct hokejových aktivací, se kterými se v rámci České republiky jen tak nesetkají. Řeč je například o virtuální realitě, radaru na měření rychlosti a přesnosti střely, ale i o testu zdatnosti, který využívá NHL k hodnocení hráčů při vstupním draftu.
„Jsme moc rádi, že můžeme ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a hokejovým klubem HC Bobři uspořádat další skvělou akci, kde si přijde na své opravdu každý. Naším cílem je přiblížit veřejnosti nejslavnější ligu světa. Dále ale také chceme ukázat dospělým i dětem cestu k pohybu. Pokud se mezi návštěvníky NHL GLOBAL FAN TOUR najde alespoň jeden, kterého se nám podaří ke sportu namotivovat, budeme vědět, že naše práce dává smysl,“ vysvětlil Michal Poletín ze společnosti Perinvest, která produkuje významné sportovní akce, včetně plánované říjnové NHL Global Series v pražské O2 aréně. 

Kromě aktivací se návštěvníci mohou těšit na zajímavé osobnosti ze sportovního prostředí. „Jména hostů ze světa hokeje zatím necháváme pod pokličkou. Už nyní ovšem můžeme prozradit, že celou akcí provede známý moderátor Petr Suchoň, který svými vstupy dokáže perfektně dokreslit danou atmosféru,“ dodal Poletín s tím, že celodenní nálož zábavy a sportu je pro všechny zúčastněné zcela zdarma.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí