Titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje získali majitelé společnosti HP TRONIC

03.02.2022 16:22

ZLÍNSKÝ KRAJ Majitelé společnosti HP TRONIC se stali držiteli prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2021 Zlínského kraje, které bylo ve středu 2. února slavnostně předáno v sídle krajského úřadu.
 Společnost HP TRONIC aktuálně ovládá 15 % českého trhu se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči a operuje také v oblasti cestovního ruchu a gastronomii. Daniel Večeřa a Petr Res zaměstnávají více než tři tisíce lidí v České republice a na Slovensku a roční obrat jejich společnosti dosahuje 20 miliard korun,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
Nezávislá porota se pro udělení titulu majitelům společnost HP TRONIC rozhodla mimo jiné pro jejich přístup k udržitelnosti a využívání nejnovějších technologií v jejich podnikání i umu kombinovat internetový prodej s provozem tradičních kamenných poboček, což se naplno projevilo i během pandemie covid-19, kdy se celý prodejní trh turbulentně proměnil a přesunul do prostředí online.
„Chtěl bych poděkovat za ocenění EY Podnikatel roku Zlínského kraje, nejen za sebe a kolegu Daniela Večeřu, ale hlavně za celý tým lidí, kteří tvoří společnost HP TRONIC.  Je to pro nás všechny velké uznání a zadostiučinění za práci, kterou jsme 30 let věnovali budování firmy v České republice a na Slovensku,“ sdělil své bezprostřední dojmy z vítězství Petr Res.  „Podnikání a řízení firmy ve dvojici má svá úskalí. Daniel Večeřa a Petr Res se stali spolumajiteli HP TRONIC zodpovědnými za její řízení doslova ze dne na den po tragické smrti zakladatele firmy. Oba svým inspirativním příběhem ukazují, jak překonávat překážky a rozvíjet firmu, což se jim úspěšně daří přes dvacet let,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice a dodala, že sklad firmy v Jirnech využívá nejmodernější technologie, unikátní robotický balicí stroj navíc recykluje veškerý odpad. Přístup podnikatelů k udržitelnosti hrál při rozhodování poroty důležitou úlohu.
„Náš kraj vždy byl a stále je regionem, kde vznikají dobré podnikatelské nápady a lidé se nebojí postavit se k práci čelem a překonávat výzvy. Díky tomu u nás máme řadu úspěšných podnikatelů a firem a já jsem velmi rád, že tato soutěž pomáhá zviditelňovat jejich příběhy, které se tak mohou stát inspirací pro ostatní. Uznání si zaslouží všichni, kteří se nebojí do soutěže přihlásit a změřit své síly s ostatními,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za rozvoj podnikání David Vychytil, který Petru Resovi předal cenu za první místo.
Ve Zlínském kraji byl v rámci krajského kola konaného pod záštitou hejtmana Radima Holiše vyhlášen v pořadí již devátý regionální vítěz a 60% nárůst zde přihlášených kandidátů je důkazem, že schopných podnikatelů je na Zlínsku stále dost.
Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z 54 zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.
EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj