Těžkým zraněním skončil pro řidiče náraz do stromu u Luhačovic

20.04.2024 13:47

LUHAČOVICE – Vážným zraněním skončila dnešní jízda pro šestašedesátiletého řidiče osobního automobilu u Luhačovic. „Krátce před půl desátou dopoledne při jízdě od Luhačovic do obce Kladná Žilín přejel řidič vozidla Peugeot z dosud neznámé příčiny do protisměru, kde vyjel mimo komunikaci a čelně narazil do stromu. Z vozidla ho vyprostili hasiči a záchranáři ho s velmi těžkým zraněním převezli do nemocnice. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun,“ informovala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
K nehodě během sedmi minut od nahlášení přijeli profesionální hasiči z Luhačovic a Uherského Brodu. „Řidiče, který zraněný zůstal zaklíněný v havarovaném vozidle, jsme za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení a páteřové desky z vozidla vyprostili. Zraněnému řidiči poskytoval předlékařskou péči zdravotnický záchranář mimo službu, který projížděl kolem a hasiči s ním následně spolupracovali. Následně jsme pomohli s transportem zraněného a předali jej posádce zdravotnické záchranné služby. Hasiči poté zabezpečili vozidlo proti vniku požáru,“ sdělil David Martinec z HZS Zlínského kraje.
Veškeré okolnosti a příčinu této dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje a HZS Zlínského kraje