Testování žáků neobjevilo žádného nakaženého, děti mohou být ve třídách bez roušek

15.09.2021 14:03

KROMĚŘÍŽ  - V základních školách zřizovaných městem Kroměříží proběhlo podle pokynů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy začátkem září preventivní screeningové testování. Testy neobjevily žádného nakaženého.
„Děti se mohly ve škole prokázat dokladem o očkování proti nemoci covid-19, potvrzením o prodělané nemoci za poslední půlrok nebo negativním výsledkem individuálně absolvovaného testu, třeba s rodiči při návratu z dovolené. Ty, které žádné z těchto potvrzení nepředložily, se musely podrobit na místě antigennímu testu,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.
„Testování proběhlo 1. a 2. září, opakovaně pak 6. září a znovu 9. září. Výsledky všech testů prováděných u žáků v uvedených termínech byly negativní. Pouze u jediného z žáků se objevil výsledek testu jako nejednoznačný, ale i v tomto případě kontrolní testování v Kroměřížské nemocnici onemocnění covid-19 vyloučilo,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Děti momentálně musí ve školách používat ochranu dýchacích cest ve společných prostorách, kde se setkávají všichni žáci. Nemusí ji však mít nasazenou při vzdělávání, když sedí na svém místě nebo vzdělávací aktivita její nasazení neumožňuje, například v tělesné nebo hudební výchově. Roušky nebo respirátory však musí používat po celou dobu pobytu ve škole žáci, kteří neabsolvovali preventivní testování, ani neprokázali žádným jiným z možných způsobů svou bezinfekčnost.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž