Teplo Zlín a Teplárna Zlín podepsaly významný dokument

30.11.2021 08:43

ZLÍN – Společnosti Teplo Zlín a Teplárna Zlín stvrdily podpisem Deklaraci o spolupráci. Tento významný dokument deklaruje zájem obou firem aktivně spolupracovat v oblasti centrálního zásobování teplem („CZT“) v lokalitě Zlína a okolí.

„Cílem obou stran je dlouhodobě podporovat stabilitu, ekonomiku a rozvoj CZT. Deklarace řeší nejen synergie z pohledu pozitivního vlivu na cenu tepla, ale i snížení emisí znečišťujících látek a podporu připojování nových odběratelů,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Teplárna vyrábí teplo pro zlínské domácnosti, komunální objekty a firmy. Naším cílem je dodávat zákazníkům stabilně, ale i cenově výhodně a ekologicky. Z tohoto důvodu jsme v letošním roce realizovali významnou investici ve výši 16 milionů korun do modernizace technologie. Na kotli K22, který slouží primárně k výrobě tepla, jsme naistalovali nízko emisní hořáky za účelem snížení emisí oxidu dusíku. Díky této investici pokračujeme v postupné transformaci palivové základny pro zajištění stability dodávek tepla i v budoucnu,“ řekl Milan Prajzler jednatel zlínské teplárny.

„Jsme rádi, že došlo ke vzájemné dohodě a podpisu deklarace, která je v dnešní době turbulentního vývoje cen energií velmi významná. Naším cílem je zachovat pro zákazníky stabilní dodávku tepelné energie za příznivé ceny,“ zakončil Miroslav Chalánek, člen Rady města Zlína a představenstva Tepla Zlín.
Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína