Technické služby Zlín pomáhají lidem v obcích postižených tornádem

01.07.2021 11:07

ZLÍN - V neděli 27. června vyrazily Technické služby Zlín na pomoc lidem do obcí, které ve čtvrtek 24. června postihlo ničivé tornádo. Mnoha rodinám se ze dne na den úplně převrátil celý svět, proto jim Technické služby Zlín nabídly nejen potřebnou techniku, ale i personál.

„Těžká technika bude spolu se třemi zaměstnanci pomáhat, po dohodě s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje, zejména v obci Moravská Nová Ves. Přistaveny budou tři kontejnery, jeden nosič kontejnerů, nakladač a od pondělí v obci Hrušky také zametací vůz. Ten si vyžádal břeclavský krizový štáb,“ upřesnil Jiří Korec, primátor města Zlína formu poskytnuté pomoci.

Zaměstnanci Technických služeb Zlín se budou střídat po týdnu, přičemž se počítá s plným nasazením i během příštího týdne.

„Celkové náklady se vyšplhají na přibližně 200 tisíc korun a jsou plně hrazeny z finančních prostředků Technických služeb Zlín. Nabízená pomoc přitom nijak neovlivní běžné fungování a poskytování služeb občanům města Zlína,“ ubezpečil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína