Technické služby budou v zimě udržovat 120 kilometrů chodníků a 80 kilometrů komunikací

22.11.2021 12:00

KROMĚŘÍŽ - V Kroměříži a místních částech města se v nadcházející zimě počítá s údržbou asi 120 kilometrů chodníků a zhruba 80 kilometrů silnic.
„Rozsah zimní údržby zůstává stejný jako v minulé zimě,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Zimní údržbu zajišťuje městem stoprocentně vlastněná společnost Kroměřížské technické služby (KTS).
Zimní údržbu bude zajišťovat s pomocí dvou sypačů, pěti multikár a šesti kusů další techniky, mezi něž patří třeba chodníkové frézy a traktor s radlicí. Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně. „Bezpečnost chodců i motoristů je pro pracovníky KTS prioritou,“ doplnil Němec.
„Na ošetření chodníků a komunikací se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Výhradně inertní materiály je pak třeba používat na lávce přes Moravu, na Zborovském mostě a také na mostě v Postoupkách,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Zimní údržba v loňském roce stála město zhruba 4,1 milionu korun. Letos od ledna do března pak radnice musela na tyto účely vynaložit dokonce téměř šest milionů korun. „Nárůst nákladů byl způsoben zejména dlouhodobou ledovkou,“ vysvětlil ředitel KTS Marian Vítek. Další peníze si letos vyžádá ještě údržba chodníků a komunikací na konci roku.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž