Technická závada elektrického spotřebiče zavinila požár v bytovém domě v Jablůnce

24.12.2022 16:53

JABLŮNKA – Škodu v předběžné výši jednoho milionu korun způsobil dne časně ráno požár šatní skříně v v jednom z bytů v Jablůnce na Vsetínsku. Nikdo z obyvatel bytu ani bytového domu nebyl zraněn.
„Požár zpozorovali obyvatelé dnes krátce před třetí hodinou ranní. Majitel se snažil před příjezdem hasičů požár uhasit, což se mu ale nepodařilo, protože se požár velmi rychle šířil a docházelo k velkému vývinu kouře. Rodina se dvěma malými dětmi byt rychle opustila a upozornila i ostatní obyvatele domu, kteří také odešli ven do bezpečí. V jednom z bytů zůstala starší žena, kterou po příjezdu zachránili z bytu hasiči pomocí nastavovacího žebříku,“ popsala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči z Jablůnky a Hošťálkové požár během půl hodiny uhasili. Požár se nerozšířil do dalších místností ani do okolních bytů. Velkou škodu však napáchal v zasaženém bytě kouř. Díky rychlému zásahu byl uchráněn majetek v hodnotě pěti milionů korun.
„Hasiči na místě pomocí přetlakové ventilace odvětrali zakouřené prostory domu a zkontrolovali sousední byty. Okolo šesté hodiny se vrátili zpět na své stanice. Událost je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů. Vánoční svátky tak rodina bude trávit mimo svůj domov, který je momentálně neobyvatelný,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje