Talentované děti z Otrokovic zpestřily program v městské galerii

14.11.2022 08:52

OTROKOVICE - Hudbou městská galerie ožívá obvykle jako součást programu vernisáží. Samostatný koncert však zažila poprvé, a to v podání žáků Základní umělecké školy Otrokovice.

Koncert pod názvem Podzimní zpívání připravily v minulém týdnu učitelky Eva Hrisidu a Eva Hudečková ze ZUŠ Otrokovice. Sboreček přípravného hudebního oddělení přednesl tři písně za klavírního doprovodu učitelky Evy Hudečkové. Sólově vystoupily žákyně Liliana Mňačková, Nela Kozubíkov á, Karolína Pelíšková a Veronika Hejčlová.

Radost z početného obecenstva, které tvořili rodiče a přátelé školy, neskrývala ředitelka ZUŠJindřiška Keferová. „Jednalo se o moji první zkušenost s vystoupením právě v prostorách městské galerie. Byli jsme moc spokojeni, jak se vše podařilo organizačně zvládnout a musím pochválit také akustické možnosti galerie, které jsou výborné. Zároveň se jedná o velmi inspirativní prostředí. Vystavované výtvarné artefakty tento reprezentativní prostor jen podtrhují,“ prohlásila ředitelka.

Koncert s podzimní tématikou se mohl uskutečnit díky vzájemné spolupráci vedoucí odboru školství a kultury Barbory Galatík Šopíkové, ředitelky ZUŠ Jindřišky Keferové a Filipa Pastuszka, jednatele Otrokovické BESEDY, pod kterou provoz městské galerie spadá.
„Těší mě, když veřejný prostor ožije dětmi. V akci jako byla tato, vidím krásnou ukázku vzájemné spolupráce školského zařízení a dalších institucí. Tento koncert byl pomyslnou první vlaštovkou, kdy se ZUŠ zkoušíme pilotní projekt pracovně nazvaný ‚poprvé v galerii‘. Myslím, že se vše povedlo, proto plánujeme v akcích pokračovat. Všichni přítomní si vystoupení opravdu vychutnali,“ sdělila vedoucí odboru školství a kultury Barbora Galatík Šopíková.

„Přála bych si program v galerii cílit více na děti, které zaujmeme a časem si třeba vypěstují zvyk chodit s rodiči za uměním, do galerií, stejně jako chodí např. do kina nebo do Zoo. Program ale musí být připraven adekvátně jejich věku navíc ve spojení teoretických informací a možnosti vyzkoušet si danou věc praxi. Dokázala bych si představit například výtvarný či fotografický workshop pro děti s následnou vernisáží v galerii. Ty se zájmem o histroii by mohla naopak zaujmout informace o sbírce fotoaparátů, vozidel či motorek, které mají ve městě také své místo,“ přiblížila svou představu vedoucí odboru školství a kultury.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice