T-Mobile Olympijský běh přilákal v Rožnově 188 závodníků
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Závodní i rekreační běžci oslavili ve středu 21. června Mezinárodní Olympijský den aktivní účastí v T-Mobile Olympijském běhu. Rožnov pod Radhoštěm se zařadil mezi pět měst Zlínského kraje, ve kterých se tento závod na pět kilometrů běžel. Tuto trať si zaběhlo 188 sportovních nadšenců.
„Úderem osmnácté hodiny se všichni registrovaní běžci v rámci České republiky (více než 72 000 registrovaných běžců) vydali na pětikilometrovou trať. „V Rožnově v kategorii mužů ji nejrychleji zvládl Tristen Bell v čase 16:20:18. Na druhém místě se umístil Pavel Cimbálník (16:22:93), třetí skončil Vojtěch Zemánek (16:54:94). Kategorii žen ovládla Markéta Musilová (21:11:07), stříbrná skončila Petra Macurová (21:21:35) a bronz získala Petra Holišová (22:14:49),“ sděila výsledky Petra Graclíková, rožnovská tisková mluvčí.
„Velké poděkování patří organizátorům akce, protože celý závod proběhl naprosto hladce. Smekám klobouk před běžci jak v hlavním závodu, tak i v dětských závodech. S ohledem na opravdu horký letní den podali všichni neskutečné výkony. Jsem ráda, že jsme se přidali k 90 městům v republice, které tento běh pořádají, a velká účast běžců je jen důkazem toho, že naše město žije sportem,“ pochvalovala si účast na T-Mobile Olympijském běhu místostarostka města Markéta Blinková.
Na oblibě získávají také dětské závody, kterých se letos zúčastnilo přesně 145 běžců. „Letošní olympijská hodnota běhu byla fair play. Není důležité, jestli zvládnete do cíle vběhnout jako první nebo poslední, ale je důležité si to užít. Atmosféra běhu je nezapomenutelná, navíc část z každé registrace dospělého jde na podporu sportování dětí z České olympijské nadace, což je další přidaná hodnota této akce,“ dodal starosta města Jan Kučera.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm