Syn napadal a okrádal vlastní matku, skončil ve vazební věznici

05.11.2021 10:08

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Ve vazbě skončil ve středu 3- listopadu sedmadvacetiletý muž ze Zlína. Policisté učinili přítrž jeho několikaletému vyhrožování a fyzickému napadání matky a babičky. Muži zákona však museli vykopnout dveře a násilníka zpacifikovat taserem.
„Příčinou problémů mladého muže je pravděpodobně jeho drogová závislost. V úterý 2. října brzy ráno čekal na svou matku před domem, kde bydlí a následoval ji do jejího bytu, i když věděl, že si to nepřeje. Tam ji několikrát napadl hrubě vulgárními výrazy, poté ji napadal i fyzicky a vyhrožoval, že ji zabije. Chtěl po ní peníze, násilím ji připravil o platební kartu, vzal jí i mobilní telefon, aby nemohla zavolat policii. Policisty zavolala mužova babička, která ho viděla vcházet do bytu a vzhledem k předchozím zkušenostem měla o svou dceru strach,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Muž policistům odmítl otevřít dveře. Protože slyšeli z bytu volání o pomoc, dveře vykopli a mladíka, který se svým agresivním jednáním nepřestal a snažil se napadnout i zasahující policisty, zpacifikovali za pomoci taseru.
„Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog naopak pozitivní. Putoval do policejní cely, kde si vyslechl obvinění hned ze čtyř trestných činů. Z cely ho policisté převezli nejprve k vazebnímu zasedání a poté rovnou do vazební věznice v Olomouci,“ řekla Monika Kozumplíková.
Muž se podle usnesení o sdělení obvinění dopustil hned několika trestných činů: vydírání, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a zvlášť závažného zločinu loupež. „V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje