Studenti si na krajském úřadě vyzkoušeli práci krajských zastupitelů

29.05.2022 07:49

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mladí demokraté uspořádali ve čtvrtek 19. května na krajském úřadě simulaci jednání Zastupitelstva Zlínského kraje. Přítomní studenti si tak mohli nejen vyzkoušet práci krajských zastupitelů, ale měli také možnost diskutovat s představiteli kraje o aktuálních tématech.

„Studenty nejprve čekala přednáška na téma fungování veřejné správy a poté debata s radními, které se zúčastnili náměstek hejtmana Lubomír Traub a krajští radní Jiří Jaroš a Zbyněk Fojtíček. Poté se už seznámili s jednacím řádem zastupitelstva, rozděleni byli do zastupitelských klubů a následovalo simulované jednání krajského zastupitelstva,“ sdělila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„Bylo pro mě radostí strávit čas s mladými lidmi, kteří se aktivně zajímají o věci veřejné a dění kolem sebe a není jim lhostejná budoucnost našeho kraje. Věřím, že i pro ně to bylo zajímavá zkušenost a že si odnesli spoustu nových informací a poznatků o fungování krajské samosprávy,“ uvedl radní Jiří Jaroš, který má ve své gesci oblast mládeže a sportu.
Že se tuto akci podařilo uspořádat, uvítala také statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj