Strniště zapálil automobil projíždějící přes pole

28.07.2021 09:12

POČENICE-TETĚTICE – Strniště nedaleko obce Počenice-Tetětice na Kroměřížsku zapálil v úterý 27. července odpoledne automobil jedoucí po poli. Nikdo nebyl zraněn.
„V 17:04 hodin byl hasičům ohlášen požár posečeného pole v prostoru mezi obcemi Počenice-Tetětice a Uhřice. Požární poplach jsme vyhlásili jednotkám profesionálních hasičů z požárních stanic Morkovice-Slížany a Kroměříž a také jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Zborovice, Morkovice-Slížany, Zdounky a Počenice. Hasiči vyjeli s pěti automobilovými cisternami a jedním dopravním automobilem,“ informoval dnes Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požár zasáhl pole na ploše asi 30 metrů šířky a asi 200 metrů délky. V hořícím strništi hořel i osobní automobil. Hasiči požár uhasili několika proudy vody.
„Řidič hořícího automobilu sdělil, že si vyjel sbírat hřiby a přes pole si chtěl zkrátit cestu. Během jízdy po strništi však automobil začal hořet. Škoda byla určena v předběžné výši 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují 100 tisíc,“ dodal Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje