Střet kladovky s vlakem na Vsetínsku zastavil provoz na železnici

14.06.2022 10:56

NOVÝ HROZENKOV - Velké štěstí měl dnes ráno po půl osmé řidič kladovky, který se u Nového Hrozenkova střetl s osobním vlakem. Na místo byli ihned vysláni profesionální hasiči ze stanic Vsetín a Zlín a dobrovolná jednotka z Karolinky.
„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že ve vlaku nikdo necestoval a strojvedoucí je nezraněn. Řidič nákladního auta však po srážce zůstal zraněný v kabině vozu a nebyl schopen sám vystoupit. Hasiči ho nemuseli vyprošťovat, ale s pomocí páteřové desky ho vyprostili z deformované kabiny a přenesli do sanitního vozu,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Nákladní auto poté hasiči zajistili proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny.
„Na místo nehody se dostavil drážní inspektor z Ostravy a drážní hasiči z Přerova, kteří si převzali velení. Vyšetřování nehody nadále dokračuje,“ uzavřela mluvčí hasičů s tím, že výše škody dosud nebyla stanovena.

Zdroj a foto z místa neštěstí: HZS Zlínského kraje