Střechu rodinného domu zapálil blesk

14.06.2022 07:11

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Pět jednotek hasičů vyjelo v pondělí 13. června k požáru střechy rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm v ulici Pod Pindulu. Nikdo nebyl zraněn, vyčíslená škoda představuje částku 400 tisíc korun, včasným zásahem uchránili hasiči hodnoty v předběžné výši čtyři miliony korun.

„První byla u hořícího domu jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm, která v dýchacích přístrojích zahájila průzkum a hasební práce z vnitřku budovy. Po likvidaci požáru hasiči zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a vyhledávali možná skrytá ohniska hoření. Soused hasičům sdělil, že do střechy rodinného domu udeřil blesk,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

V době požáru byla v domě pouze jedna osoba, která dům po úderu bleskem opustila.
K požáru se postupně sjely jednotky HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí, Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů z Hutiska-Solance, Zašové a Valašské Bystřice.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje