Strážníci zlínské městské policie našli na dětském hřišti injekční stříkačku, varují rodiče

12.08.2021 11:34

ZLÍN - Také během letních prázdnin pokračují strážníci Městské policie Zlín v každoroční dlouhodobě akci Jehla, během níž kontrolují dětská hřiště, pískoviště, parky a další odpočinková místa určená primárně pro děti. Jak název napovídá, kontroly jsou zaměřeny především na výskyt potenciálně nebezpečných infekčních předmětů, kterými jsou použité injekční stříkačky a jehly.

„O tom, že tato činnost má smysl, svědčí nález, který učinila hlídka MP Zlín z okrsku Jižní Svahy v závěru minulého týdne na dětském hřišti v ulici Křiby. Za jednou z laviček totiž strážníci nalezli odhozenou použitou injekční stříkačku s jehlou. Jedná se o první takový případ po několika dlouhých letech, stále však zůstává v paměti incident z roku 2017, kdy se o použitou jehlu poranil sedmiletý chlapec i jeho babička nebo událost z roku 2008, kdy se trojice malých děvčátek poranila o nalezenou stříkačkou s jehlou při hře na doktora,“ sdělil zástupce ředitele MP Zlína Pavel Janík.

Městská policie Zlín proto i nadále nabádá rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi navštíví dětská hřiště, aby brali v potaz toto potencionální nebezpečí a v případě nálezu infekčního materiálu se ihned obrátili na tísňovou linku MP Zlín – 156.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín