Strážníci uhasili požár v podzemních garáží za pomocí hasicích přístrojů

18.01.2020 10:20

ZLÍN - Dramatické události se odehrály ve čtvrtek 16. ledna 2020 v blízkosti I. segmentu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Z prostoru podzemních garáží, které se nachází pod tímto i přilehlým objektem se začal krátce před půl čtvrtou valit hustý a štiplavý kouř. Toho si povšimli také chlapci, kteří se nacházeli poblíž, a rozběhli se na blízkou služebnu městské policie Zlín. Hlídka, která se zde zrovna nacházela, tak ihned vyrozuměla hasiče, popadla hasicí přístroj a utíkala na místo. Strážníci zjistili, že dým vychází z prostoru schodiště, na jehož konci se nacházely pootevřené plechové dveře. Škvírou bylo vidět, že plameny uvnitř již dosahují až ke stropu místnosti. Jeden ze strážníků se pustil do hašení požáru a jeho kolegyně mezitím zajistila v blízké drogerii další hasicí přístroj. Pomoc strážníkům poskytl také prodavač z obchodu se smíšeným zbožím, který přispěchal na místo s dalšími dvěma hasicími přístroji. Z těch strážníci nakonec potřebovali pouze jeden, protože se jim pomocí tří přístrojů podařilo požár zcela uhasit, a to ještě před příjezdem hasičů. Ti poté provedli odvětrání celého prostoru podzemních garáží. Poté bylo zjištěno, že do místnosti za plechovými dveřmi někdo umístil hořlavé materiály a odpad, které se nemohly vznítit samovolně. Šetření příčin požáru si tak následně převzala republiková policie.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: Městská policie Zlín, Pavel Janík