Strážníci řešili napadení kvůli odpadu, vzájemné nevraživosti i domnělému poměru

21.07.2022 12:28

ZLÍN - Ve čtvrtek 14. července byla hlídka MP Zlín přivolána k bytovému domu na sídlišti Jižní Svahy, kde došlo k napadení. „Po příjezdu strážníci zjistili, že poškozeným je 42letý místní muž, který napomenul jiného, když vhazoval do kontejneru na běžný domovní odpad pneumatiky od osobního automobilu i s jejich kovovými disky. Na to měl 54letý muž zareagovat tak, že jej udeřil klíčem na provázku do obličeje a poté z místa odešel,“ informoval Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.
Hlídka MP Zlín následně kontaktovala v místě bydliště podezřelého, který uvedl, že chtěl pneumatiky původně odložit mimo kontejner tak, aby si je mohl někdo vzít. Když došlo ke konfliktu, měl být údajně on tím napadeným, ale odmítl v šetření tohoto tvrzení dále spolupracovat. Pneumatiky i s disky následně z kontejneru vytáhl a naložil zpět do svého automobilu. Podezření z přestupků proti občanskému soužití a podle zákona o odpadech bude mít dohru před správním orgánem.
„O dva dny později v podvečer řešila hlídka z okrsku Jižní Svahy incident mezi teprve 14letými mladíky, mezi nimiž mělo dojít v Centrálním parku k potyčce. V tomto případě strážníci zjistili, že nedošlo na pěsti, ale jen k verbálním útokům, které pramení z jejich vzájemné antipatie. Po zklidnění situace a objasnění možné protiprávnosti takového jednání oba přislíbili, že již nebudou v podobném chování pokračovat,“ řekl k dalšímu případu zástupce ředitele.
V pondělí 18. července večer se na tísňovou linku 156 obrátila 17letá slečna, kterou měla v centru Zlína bezdůvodně napadnout jiná žena. Jak následně strážníci zjistili, skupina tří dívek seděla na veřejných lavičkách na náměstí, kde si povídaly. Poblíž se nacházela jiná skupina osob, z níž se po chvíli oddělila neznámá žena a oznamovatelku napadla dvěma údery pěstí do obličeje. Přitom jí naštěstí nezpůsobila žádné zranění.
„Strážníci zkontaktovali označenou útočnici, kterou byla 28leté žena ze Zlína, hlídce dobře známá z předchozích zákroků. Ta ve stavu 1,5 promile alkoholu v dechu nabyla přesvědčení, že napadená dívka měla poměr s jejím přítelem, a tak si to s ní šla vyřídit. Vzhledem k tomu, že se v případě agresorky jednalo o opakovaný incident, byla věc konzultována s republikovou policií. Po posouzení všech okolností bylo protiprávní jednání kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití a bude mít dohru před správním orgánem,“ dodal Pavel Janík.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín