Strážníci přistihli muže při odvozu cizího dřeva přímo v lese

13.01.2022 16:02

LUŽKOVICE – Strážníci Městské policie Zlín řeší také problémy v příměstských částech Zlína. V sobotu 8. ledna kolem poledne kontrolovali svěřený okrsek v Lužkovicích. Jejich pozornosti přitom neunikla dvojice mužů, která se v lesním porostu pohybovala s motorovou pilou a kufr osobního automobilu měla zaskládaný nařezaným dřívím.
„Jeden z nich, 49letý místní muž, hlídce sdělil, že pořezali spadlý strom a na odvozu dřeva jsou dohodnuti s vlastníkem lesa. Potud by se tedy mohlo zdát vše v pořádku. Strážníci ovšem ověřili tuto informaci přímo u zástupce vlastníka, který se záhy dostavil na místo a vše popřel. Jednání obou mužů tak bylo posouzeno jako přestupek proti majetku a vedle úhrady dřeva majiteli bylo vyřešeno uložením pokuty,“ informoval Pavel Janík, první zástupce ředitele zlínské městské policie.
Jednání obou mužů tak bylo posouzeno jako přestupek proti majetku a vedle úhrady dřeva majiteli bylo vyřešeno uložením pokuty.
Hlídková činnost strážníků Městské policie Zlín, kteří slouží na některém ze tří okrsků, se v mnoha ohledech odlišuje od práce svých kolegů v centru města. Okrsek Kostelec – Štípa, jehož služebna se nachází u hlavního vstupu do zlínské ZOO, bývá během letní sezóny nejvíce zaměstnán právě v souvislosti s návštěvníky zoologické zahrady, ať už se jedná o mnohdy složité dopravní situace, ztracené věci nebo třeba o zatoulané děti. Vedle toho se zdejší strážníci zaměřují také na běžné problémy obyvatel lokalit v jejich místní působnosti, která vedle místních částí Kostelec a Štípa zahrnuje také Lužkovice a Klečůvku.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín