Strážníci MP Zlín budou opět dohlížet na bezpečnou cestu dětí do škol

01.09.2020 07:38

ZLÍN - Nejen na počátku školního roku 2020/2021, ale i po celý jeho zbytek budou strážníci Městské policie Zlín dohlížet na bezpečnou cestu dětí do vybraných školských zařízení. „MP Zlín tak s příchodem nového školního roku opět zahájí pravidelné ranní dohledy u vytipovaných přechodů pro chodce.Strážníky budou moci potkat žáci, rodiče i ostatní účastníci silničního provozu, každé ráno na třinácti určených místech jak v centru města, tak i na sídlišti Jižní Svahy, v Malenovicích, Štípě nebo Mladcové,“ informoval zástupce ředitele městské policie Pavel Janík.
„I přes přijatá opatření žádáme motorizované účastníky silničního provozu, aby v blízkosti zařízení pro mládež věnovali zvýšenou pozornost řízení svého vozidla a odpovědným přístupem tak přispívali k větší bezpečnosti školáků,“ uvedl k tomuto dopravně bezpečnostnímu opatření ředitel MP Zlín Milan Kladníček.
Městská policie Zlín rovněž nabádá rodiče dětí, kteří své potomky dopravují do škol vozidlem, aby zvolili pro zastavení automobilu k vysednutí dětí taková místa a situace, které nebudou působit kolizně a především nebudou ohrožovat ostatní ani je samotné.
Nezbývá než závěrem vyjádřit přání, aby dopravní nehody dětí směřujících do škol, byly i v novém školním roce naprostou výjimkou.
Vlastimil Langer
Zdroj: Městská policie Zlín
Ilustrační foto: Archiv KNZ