Strážníci MP v rámci bezpečností akce rozdávali chodcům reflexní pásky

25.11.2022 08:04

LUHAČOVICE - Vidět a být viděn. To je heslo, kterým by se měli řídit hlavně chodci, ale ne vždy tak tomu je. Proto strážníci Městské policie Luhačovice v listopadu uspořádali bezpečnostní akci, na které chodcům připomněli potřebu užití retro reflexních prvků spolu se základními pravidly silničního provozu.
„Preventivní akce se v týdnu uskutečnila v brzkých ranních hodinách u nového dopravního terminálu v blízkosti přechodů pro chodce, kde se pohybuje nejvíce chodců všech věkových skupin,“ uvedla Hana Srncová, luhačovická tisková mluvččí.
S přicházejícím zimním obdobím se na silnicích čím dál častěji setkáváme se sníženou viditelností. Může za to pozdní svítání, brzký soumrak a celkově horší počasí, které s sebou přináší déšť a mlhu.
„Oslovili jsme několik desítek účastníků silničního provozu, ať již našich nejmenších předškoláků a školáků, pracujících, seniorů, tak i návštěvníků města. Všem jsme vysvětlili, že reflexní prvky je dobré nosit nejen mimo obec, kde je to povinnost, ale i ve městě, kde je to žádoucí a to nejen v málo osvětlených úsecích komunikace, nýbrž všude za snížené viditelnosti“, vysvětlil velitel MP Luhačovice Michal Zámečník.
V rámci prevence chodci obdrželi pro zvýšení své bezpečnosti reflexní pásek Lidé tuto akci velmi pozitivně vnímali i hodnotili.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Luhačovice