Strážníci krotili neurvalce, kteří sousedům vyhrožovali noži

12.03.2022 08:53

ZLÍN - Skutečnost, že se konflikty mezi lidmi neřeší pouze vzájemnou dohodou, ale mnohdy za použití brutálního násilí, je v dnešní době více než zřejmá. Několik případů z poslední doby dokazuje, že se takové jednání nevyhýbá ani místům, kde bezproblémové soužití vyžaduje vzájemnou ohleduplnost a toleranci.

„Ve společný zásah městské i republikové policie vyústilo počátkem března jednání 32letého muže na sídlišti Jižní Svahy, který si pod vlivem alkoholu rozhodl bezdůvodně vybít vztek na své sousedce. Nejprve na ni útočil slovně přes stěnu bytu a poté jí poškodil vstupní dveře, do nichž kopal a zabodl kuchyňský nůž,“ informoval zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík. V tomto případě si podezřelého zajistila k dalšímu šetření hlídka republikové policie.
Bez hrozby nožem se neobešel ani incident, k němuž došlo v prvním březnovém týdnu na ubytovně v místní části Malenovice.
„Několik minut po osmé hodně večerní se na tísňovou linku 156 obrátil jeden z ubytovaných, který uvedl, že na společné chodbě vyhrožoval mladý muž ostatním a v ruce svíral nůž. Na místo tak okamžitě vyrazila hlídka MP Zlín z místního okrsku. Strážníci zjistili, že se jedná o 37letého muže, který sám sebe označil za rekreačního uživatele drog. Toho předtím rozezlil hluk, který se linul ze společné chodby, a tak se vydal s nožem v ruce vysvětlit ostatním ubytovaným, že tady bude klid?ů popsal Janík.
Hlídka MP Zlín v tomto případě požádala o součinnost kolegy z republikové policie. Po vyhodnocení všech relevantních skutečností bylo protiprávní jednání dotyčného posouzeno jako přestupek proti občanskému soužití a bude mít dohru před správním orgánem.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín