Strážníci dopadli dvojici mužů, kteří se vydali krást elektrické kabely

05.02.2022 12:01

ZLÍN - Skutečnost, že staveniště lákají nenechavce různého druhu, asi není nijak překvapivá. Stejně tak je tomu i v případě rekonstruovaného tržiště Pod Kaštany v centru Zlína.
„Necelou hodinu před půlnoci v sobotu 29. ledna spatřil operátor městského kamerového systému dvojici mužů, kteří překonali mobilní oplocení a vnikli do prostoru staveniště. Když jeden z nich vlezl do výkopu u nově instalovaného rozvaděče, mířilo na místo již několik nejbližších hlídek Městské policie Zlín,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.
O tři minuty později se strážníci pustili do pronásledování muže, který před nimi prchal ve směru Gahurovy ulice. Druhý se přitom stále nacházel na staveništi a snažil se nalézt bezpečné útočiště za hromadou vykopané zeminy.
„Ani jeden z mužů ze Zlína ve věku 25 a 33 let strážníkům neunikl. Oba zloději se na své noční dobrodružství vybavili pákovými nůžkami a dalším nářadím. Předmětem jejich zájmu byly totiž kabely rozvodů elektřiny, které by po odstranění izolace nejspíše skončily ve sběrně druhotných surovin. Škoda, která při takových krádežích vznikne, obvykle vysoce převyšuje výkupní cenu kovových komponent vodičů,“ sdělil Pavel Janík.
Dvojici podezřelých si následně převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlín