Starší pán nezvládl vypalování suché trávy a skončil s popáleninami v nemocnici

24.03.2022 08:57

MEDLOVICE - Další vypalování trávy si vyžádalo přivolání vrtulníku pro popáleného seniora, který ve středu 23. března dělal pořádek na svém pozemku nedaleko lesa v katastrálním území Medlovic na Uherskohradišťsku.

„Kvůli větru se požár rychle šířil právě ve směru k lesnímu porostu. Na místo jsme vyslali profesionální hasiče z Uherského Hradiště společně s dobrovolnými hasiči z Osvětiman, Buchlovic, Boršic a Nedakonic,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. „S pomocí osmi hasebních proudů vody měli hasiči požár za chvíli pod kontrolou. Poté pomocí termokamery hledali skrytá ohniska, která prolévali vodou. I zde byl problém s dovozem vody, pro kterou museli kyvadlově dojíždět až do obce Medlovice,“ popsala průběh zásahu mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje