Starostka Otrokovic pokračuje dál, po boku bude mít dva místostarosty

21.10.2022 07:26

OTROKOVICE - Další čtyři roky bude stát v čele Otrokovic starostka Hana Večerková. „O tom, že bude ve funkci pokračovat, rozhodli zastupitelé na čtvrtečním ustavujícím zasedání. Hana Večerková obhájila post starostky se ziskem 17 hlasů z celkových 23, žádného protikandidáta zastupitelé nenavrhli,“ uvedla Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí.
„Ještě jednou děkuji především voličům, kteří nás podpořili a výrazným způsobem posílili naše postavení v zastupitelstvu. Stejně tak děkuji dnes za důvěru zastupitelům a věřím, že společnými silami povedeme město cestou rozvoje tak, aby bylo přívětivé pro všechny občany. Jsem přesvědčená, že naše spolupráce bude konstruktivní a přínosná,“ vidí budoucí směřování zastupitelstva starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Na pozici uvolněného místostarosty byl zvolen s počtem sedmnácti získaných hlasů Petr Ťopek, který byl předchozí čtyři roky na tomto postu neuvolněný. Stejným počtem hlasů byl zvolen i Ondřej Wilczynski a zůstává dál neuvolněným místostarostou. V novém složení bude pracovat sedmičlenná Rada města Otrokovice, ve které se ke starostce a místostarostům připojí Martina Fabriková, Oldřich Mlčák, Miroslav Schmidt a Michal Tichý. V rámci ustavující schůze byly zřízeny a ustaveny také povinné výbory zastupitelstva, a to kontrolní a finanční.
Na základě jednání o spolupráci vznikla zastupitelská koalice, do níž patří nadpoloviční většina zastupitelů. V Otrokovicích se na spolupráci dohodli zástupci ANO 2011, Občanů OE s podporou Pirátů, KDU-ČSL, OMMO – hlas občana, České strany sociálně demokratické a Občanské demokratické strany. V zastupitelstvu jim bude patřit sedmnáct křesel z třiadvaceti. „Jsem ráda, že se nám podařila dohodnout široká koalice, kdy jsme sestavili velmi dobrý tým jak po stránce profesní, zkušenostní i lidské. Jsem přesvědčená, že v této sestavě můžeme pro Otrokovice udělat hodně práce a posunout je tak zase o kus dál,“ konstatovala v závěru zasedání starostka Hana Večerková.  

Vlastimil Langer

Zdroj: Městský úřad Otrokovice
Foto: archiv starostky