Starosta Stržínek přivítal mistry světa

26.10.2021 08:40

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Juniorské mistry světa v nohejbalu Daniela Bílého, Davida Majštiníka a Tomáše Andrise hostil na radnici starosta Robert Stržínek. Poděkoval jim za vzornou reprezentaci Valašského Meziříčí a popřál mnoho úspěchů do další sportovní kariéry.
„Odchovanci Nohejbalového klubu Valašské Meziříčí Daniel Bílý, David Majštiník a Tomáš Andris, kteří aktuálně hájí barvy extraligového NK Austin Vsetín, ovládli zářijové mistrovství světa hráčů do 21 let v Rumunsku,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
Česká výprava na šampionátu totiž jednoznačně dominovala. Rodák z Valmezu Tomáš Andris se spoluhráči Nicolasem Trucem a Zdenkem Kalousem zvítězili v soutěži dvojic, když ztratili jediný set ve finále proti Slovensku. Ještě suverénnější byli další Meziříčané Daniel Bílý s Davidem Majštiníkem, kteří s týmovými kolegy Filipem Hokrem a střídajícími Lukášem Tolarem a Zdenkem Kalousem bez ztráty setu opanovali všechny zápasy v kategorii trojic.
„Tomáš, Daniel a David jsou důkazem toho, že práce s mládeží ve valašskomeziříčských oddílech a klubech je na vysoké úrovni. Jsou pro nás jasným signálem, že pravidelná podpora sportovních aktivit dětí ze strany města má smysl a může ke sportu motivovat další,“ nešetřil chválou starosta Robert Stržínek, který trojici mistrů světa i s jejich trenérem Martinem Andrisem přivítal na radnici.
„Kluci patří nejen ke špičkovým hráčům v rámci naší malé republiky, ale jsou také nejlepšími juniorskými nohejbalisty na světě. Moc jim děkuji za vzornou reprezentaci města Valašské Meziříčí a pevně věřím, že výčet jejich úspěchů ještě rozhodně není u konce,“ uzavřel starosta Stržínek.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí