Starosta Opatrný: Na hrdinství našich vojáků nemůžeme zapomínat

05.11.2022 15:44

KROMĚŘÍŽ/PRAHA - Starosta Kroměříže Tomáš Opatrný uctil památku válečných veteránů, obětí obou světových válek i vojáků padlých v zahraničních misích po roce 1989. Stalo se tak při slavnostním nástupu příslušníků Posádkového velitelství Praha, který se konal u příležitosti Dne válečných veteránů.
„Velmi si vážím hrdinství vojáků, kteří v boji za naši zem nasazovali a v zahraničních misích nasazují své životy a mnozí také v těchto bojích padli,“ uvedl Tomáš Opatrný.

„Den válečných veteránů se slaví 11. listopadu a Kroměřížané si jej mohou připomenout v tento den v 9 hodin pietním setkáním s položením věnců na městském hřbitově u Památníku obětem první a druhé světové války. Proběhne za účasti představitelů radnice a zástupců regionálních organizací Českého svazu bojovníků za svobodu a Sdružení válečných veteránů ČR. Den válečných veteránů připomíná podpis příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly v roce 1918 ukončeny na západní frontě boje 1. světové války,“ připomněl Jan Vondrášek, kroměřížský tiskový mluvčí.

Opatrný při setkání v Praze připomněl, že Kroměříž byla až do roku 2004 posádkovým městem armády. „Mám radost z toho, že spolupráce s armádou funguje dodnes, byť v posledních letech k nám místo vojáků se zbraněmi přijíždějí vojenské hudby s rozmanitými hudebními nástroji. Jsme za to rádi a věříme, že mezinárodní festival vojenských hudeb bude i nadále pevnou součástí kulturního života v Kroměříži,“ dodal Opatrný.

V příštím roce by do Kroměříže na 27. ročník festivalu měly podle představitelů armády přijet vojenské hudby ze Švédska, Slovenska, Francie a Chorvatska.

Vlastimil Langer
Zdroj: Městský úřad Kroměříž
Foto: Četař Jan Hlaváč