Srážku s vlakem řidič přežil s těžkým zraněním

24.09.2020 13:18

ZLÍNTěžkým zraněním třicetiletého řidiče osobního vozu skončil ve středu 23. září večer jeho střet s nákladním vlakem na železničním přejezdu ve Zlíně v ulici Podvesná.
„Řidič ve vozidle Škoda Octavia vjel ve 21:30 hodin na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl nákladní vlak ve směru do Otrokovic. Světelné i zvukové signalizační zařízení bylo v tu dobu v provozu. Po střetu s vlakem utrpěl řidič těžké zranění, s nímž ho záchranáři odvezli do nemocnice,“ uvedla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
„Zraněného řidiče vyprostili z vraku vozidla profesionální hasiči ze stanice Zlín a přenesli do sanitního vozidla zdravotnické záchranné služby. Potom zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru a místo nehody předali drážním hasičům,“ sdělila mluvří HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Případem se zabývají zlínští kriminalisté a žádají svědky, kteří v době této dopravní nehody projížděli nebo procházeli inkriminovaným místem, a srážku vlaku s osobním vozidlem viděli, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158.

Zdroj: Policie Zlínského kraje, HZS ZLK

Foto z místa nehody: HZS ZLK