Stavební buňka lehla popelem

06.04.2022 18:44

ZLÍN - K hlášenému požáru stavební buňky ve Zlíně - Loukách v místním areálu v ulici Pod Šternberkem vyjížděli dnes v 17 hodin profesionální hasiči ze stanice Zlín společně s dobrovolnou jednotkou z Louk a Zlína.
„Zlínští hasiči po příjezdu zjistili, že se jedná o požár unimo buňky a stavebního materiálu okolo ní. K likvidaci požáru použili jeden vysokotlaký proud vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Po příjezdu ostatních jednotek hasiči částečně rozebrali konstrukci objektu a dohasili skrytá ohniska. Poté stavební buňku i její okolí zkontrolovali termokamerou a následně místo předali zpět jeho majiteli,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů společně s Policií ČR. Škoda byla předběžně odhadnuta na devět tisíc korun. Uchráněná hodnota na materiálu uvnitř i vně buňky byla vyčíslena na třicet tisíc korun.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje