Sportovní projekty podpoří kraj více než 17 miliony

21.02.2022 13:57

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Na mimořádné sportovní akce a projekty hodlá kraj uvolnit 17,45 milionu korun. Radní Zlínského kraje už schválili dotace pro Český svaz gymnastických sportů, Dostihy Slušovice, Kotvy Kvasice, Taneční klub Fortuna Zlín a Zlínskou krajskou organizaci ČUS. Finance pro další sportovní organizace budou ještě schvalovat zastupitelé na svém příštím zasedání.
„Podpořili jsme například uskutečnění dostihové sezóny na závodišti ve Slušovicích, Mistrovství České republiky v tanečním sportu, schválili jsme nákup tréninkových kánoí i podporu gymnastiky v kraji. Dotace chceme poskytnout také atletickým, tenisovým, hokejovým i fotbalovým klubům a dalším spolkům, které se věnují rozvoji sportu,“ uvedl Jiří Jaroš, krajský radní pro mládež, sport a digitalizaci.
Zastupitelé budou na svém příštím zasedání 28. února ještě projednávat podporu pro Atletickou akademii Zlínského kraje, FC Slovácko, Fotbalový klub Zlín, Handball club Zlín, Handball club Zubří, HC Berani Zlín, softballový klub Snails Kunovice, Tenisový klub Zlín, Valašský hokejový klub a Valašskou rally Valmez 2022.
„Tenisový klub využije dotace na rekonstrukci tenisových dvorců, klub Snails Kunovice na pokrytí nákladů spojených s pořádáním významné sportovní akce v Kunovicích na Uherskohradišťku, tedy s Mistrovstvím Evropy v softballu žen do 22 let,“ upřesnil Jiří Jaroš.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj