Sportovcem Zlínského kraje roku 2021 je stolní tenistka Hana Matelová, nejúspěšnějším kolektivem fotbalisté Slovácka

27.06.2022 10:24

ZLÍNSKÝ KRAJ – Stolní tenistka Hana Matelová se stala absolutní vítězkou ankety Sportovec Zlínského kraje 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v Kongresovém centru Zlín. Během ceremoniálu byli oceněni i další sportovci. Zlínský kraj je vyhlašovatelem této tradiční ankety.
„Je vidět, kolik úspěšných a nadějných sportovcův našem kraji máme a to mě velmi těší. Všichni kdo sportujeme, víme, že pohyb nám přináší pozitivní energii a dobrou náladu, ale také že dobrých výsledků ve sportu nemůžeme dosáhnout bez pravidelného tréninku a disciplíny. Za každým úspěchem stojí spousta tvrdé práce a odříkání. Ale jak večer ukázal, sportovci, a to nejen na Slovácku, se umí i skvěle bavit. Všem oceněným děkuji za skvělou reprezentaci Zlínského kraje a zároveň jim přeji pevné zdraví a hodně zdaru do budoucna,“ řekl hejtman Radim Holiš.
Hana Matelová, která žije v Jankovicích u Holešova, v loňském roce zvítězila na turnaji světového okruhu WTT Contender Tunis 2021 a stala se mistryní České republiky. Probojovala se rovněž na Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a letní olympiádu v Tokiu. Ve světovém žebříčku stolních tenistek se aktuálně nachází na 20. místě. Jelikož se právě účastní turnaje v zahraničí, ocenění za ni převzala její maminka.
Do hodnocení v anketě směli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji, dále reprezentanti České re0publiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji a trenéři s působností na území Zlínského kraje. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno 50 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise 10 nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz.
V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejisté Petr Čajánek a Michal Jordán, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.
Ještě před samotným slavnostním vyhlášením výsledků ve zlínském Kongresovém centru přijali na krajském úřadě hejtman Radim Holiš a radní pro mládež a sport Jiří Jaroš fotbalový tým 1. FC Slovácko, který se v anketě stal Nejúspěšnějším sportovním kolektivem Zlínského kraje. Fotbalisté Slovácka v posledních dvou sezonách obsadili v 1. fotbalové lize 4. místo. Největšího úspěchu v historii klubu pak dosáhli 18. května letošního roku, kdy ve finále domácího poháru porazili pražskou Spartu 3:1 a mohli se tak radovat ze zisku cenné trofeje. Radim Holiš a Jiří Jaroš hráčům, trenérům i vedení 1. FC Slovácko poblahopřáli k dosaženým úspěchům a pohovořili s nimi například o přípravě a plánech na příští sezonu.
„Svým vítězstvím a skvělým výkonem ve finále poháru se Spartou jste přinesli obrovskou radost spoustě fanoušků ze Zlínského kraje, za což vám patří náš velký dík,“ řekl fotbalistům Slovácka radní Zlínského kraje Jiří Jaroš.

Sportovec Zlínského kraje 2021 – přehled oceněných

Absolutní vítěz            
Hana Matelová – stolní tenis

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10
Michaela Dittrichová – orientační běh

Tomáš Horák – kolová

Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech

David Klammert – judo

Hana Matelová – stolní tenis

Jiří Orság – vzpírání

Martin Ponížil – atletika

Valentýna Solařová – veslování

Matěj Zábojník – plavání

Jiří Zalubil – kanoistika

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Jiří Ingr – veslování
Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Miroslava Obrová – atletika
Nejúspěšnější sportovní kolektiv: 1. FC Slovácko (muži „A“) – fotbal
Nejúspěšnější trenér: Martin Svědík – fotbal – 1. FC Slovácko (muži „A“)
Cena hejtmana Zlínského kraje: AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště (dorostenky) – atletika.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj