Společnost HP TRONIC loni zdvojnásobila zisk, díky Datartu

24.04.2021 17:09

ZLÍN – Zlínská společnost HP TRONIC má za sebou úspěšný rok. Tržby v roce 2020 vzrostly o pět miliard korun na celkových téměř 21 miliard a EBITDA (hrubý zisk) se z 550 milionů korun zdvojnásobila na 1,19 miliardy.
„Za tímto úspěchem stojí dynamický růst značky DATART, která se stala součástí skupiny HP TRONIC v roce 2017, a čeští spotřebitelé ji v loňském roce zvolili Nejdůvěryhodnější značkou,“ sdělila tisková mluvčí společnosti Martina Žáčková.

I přes zavřené prodejny v pandemické době DATART loni dokázal posílit svou pozici na trhu, a to především díky internetovému obchodu datart.cz. Ten dokázal nahradit propad tržeb ze zavřených prodejen.
„Po začlenění značky DATART jsme cíleně posilovali její význam ve skupině a také se věnovali rozvoji internetového obchodu a navázaných zákaznických služeb, aby se z DATARTu stal fungující a u zákazníků oblíbený multikanálový prodejce,“ uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP TRONIC.

V ČR provozuje DATART více než sto kamenných prodejen, dynamický růst výkonu e-shopu podtrhuje silnou pozici značky také na poli e-commerce. E-shop datart.cz navíc v soutěži Shop roku 2020, ve které zákazníci a odborná porota volí nejlepší e-shopy českého internetu, získal cenu popularity v kategorii elektro, cenu kvality v kategorii elektro a cenu kvality v kategorii bílé zboží. A roste i celková oblíbenost značky DATART u zákazníků, ukazuje to například zisk titulu Nejdůvěryhodnější značka 2020 v kategorii Prodejci elektra.

„Do skupiny HP TRONIC patří také společnost ETA a.s., které se v loňském roce podařilo pro značku ETA získat ocenění Nejdůvěryhodnější značka malých domácích spotřebičů již popáté,“ doplnila tisková mluvčí.

Mimo oblast elektroniky a domácích spotřebičů HP TRONIC působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie. Provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm a Bistrotéku Valachy ve Zlíně.

V současné době HP TRONIC dohromady zaměstnává tři tisíce lidí v Česku a na Slovensku.   

Významnou aktivitou skupiny je také společenská odpovědnost. V loňském roce HP TRONIC prostřednictvím DATARTu dal na projekty a podporu zdravotnických a sociálních zařízení téměř čtyři miliony korun, v rámci projektu Spolu pomůžeme víc, věnoval sto setů praček a sušiček do nemocnic a ústavů pečující o seniory a znevýhodněné osoby. Nově byl spuštěn také program Datart pro lidi, který dvakrát ročně podporuje neziskové a příspěvkové organizace a stal se partnerem největší předvánoční sbírky dárků s názvem Krabice od bot, kterou pro znevýhodněné děti pořádá Diakonie.

HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s třicetiletou tradicí. Do jejího portfolia patří řada značek, mezi nimi značky Datart, Eta, Euronics, Hej.sk a Kasa.cz. Společnost působí také v oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm ve Velkých Karlovicích a Bistrotéku Valachy ve Zlíně.

V současné době zaměstnává tři tisíce lidí v České republice a na Slovensku. www.hptronic.cz

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HP TRONIC