Společnost Dudr Tools zvítězila v ceně roku nových technologií 2022

27.10.2022 14:14

SAZOVIC E - Sazovický Dudr Tools se může pochlubit úspěchem v soutěži o cenu Roku nových technologií 2022. Na slavnostním vyhlášení vítězů ve středu 26. října v hotelu Ambassador Zlatá husa v Praze obsadili 1. místo. Ocenění získal projekt inovativního optického způsobu měření při výrobě pilových pásů.

Rok nových technologií 2022 je hlavním projektem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro tento rok. Jeho cílem je ukazovat nové rozvojové příležitosti firmám i živnostníkům a součástí je také soutěž přihlášených inovativních projektů. Finalisté ceny Roku nových technologií 2022 se sešli ve středu 26. října na galavečeru Dne podnikatelů ČR v pražském hotelu Ambassador Zlatá husa.

Mezi nejúspěšnější projekty se do finále prosadil také inovativní optický způsob měření při výrobě pilových pásů společnosti Dudr Tools ze Sazovic. Odborná porota soutěže jej nakonec vyhodnotila jako nejlepší a ocenila 1. místem. Cenu převzal Filip Dvorník, obchodní ředitel Dudr Tools. „Ocenění vnímáme jako ohodnocení celého našeho systému vývoje vlastních strojů. Přikročili jsme k němu proto, že technologie běžně dostupné na trhu nesplňují zcela naše představy a požadavky. Cílem našeho vývoje je zejména co nejvíce ulehčit práci našim kolegů, ale také přinést na světový trh ty nejdokonalejší nástroje,“ uvedl výkonný ředitel Dudr Tools Ondřej Turecký.

Dudr Tools je předním dodavatelem pilových pásů a investice do vlastního vývoje patří k jeho nejvyšším prioritám. V letošním roce dokončil výstavbu nové haly, do které umístil nejen své výrobní technologie, ale i experimentální středisko vývoje. „V plánu máme vybudování centra pro vlastní vývojové aktivity v oblasti konstrukce strojů. V budoucnu by pak mělo přispět k zajištění vyššího podílu robotizace v naší firmě,“ potvrdil majitel firmy Tomáš Dudr.

O firmě: Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65 % produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2021 byl roční obrat firmy 154 mil. Kč a letos firma míří k obratu 200 mil. Kč, což by byl 30% nárůst. Společnost se zaměřuje na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterého v loňském roce investovala částku přes 10 mil. Kč.

Kateřina Martykánová, Vlastimil Langer

Foto: Společnost Dudr Tools