Společnost Dudr Tools plánuje rozšíření výroby, zahájila výstavbu nové haly

29.10.2021 10:00

SAZOVICE - Výrobce pilových pásů, společnost Dudr Tools, zahájil ve středu 27. října oficiálně stavbu nové výrobní haly v Sazovicích u Zlína. „Plánuje rozšíření svých výrobních kapacit, posílení vývoje i vytvoření nových pracovních míst. Celková výše investice se bude pohybovat kolem 55 milionů korun. Hala by měla být dokončená na jaře roku 2022,“ uvedla PR manažerka Kateřina Martykánová.
Rodinná strojírenská firma Dudr Tools, která patří v současné době mezi světovou špičku v oblasti výroby a servisu pilových pásů, dnes ve svém výrobním areálu započala výstavbu nové haly. Ta by zde měla do jara příštího roku vyrůst na ploše 2000 m² a navýšit tak dvojnásobně stávající výrobní prostory firmy.
„Naším záměrem je kromě zvýšení stávající kapacity výroby a zlepšení logistiky, také vybudování centra pro vlastní vývojové aktivity v oblasti konstrukce strojů, které by v budoucnu mělo přispět k zajištění vyššího podílu robotizace v naší firmě,“ řekl majitel firmy Tomáš Dudr, který se sám aktivně podílí na vývoji inovativních technologií pro firmu.
V současné době společnost Dudr Tools zaměstnává 97 pracovníků a tento týden jejich počet dosáhne rovné stovky. Od rozšíření výroby si slibuje také zvýšení atraktivity pro nové uchazeče a zlepšení podmínek pro stávající zaměstnance v podobě možnosti volby přejít ze třísměnného provozu na dvousměnný.
„Vyrábíme pilové pásy a zajišťujeme jejich servis pro více než 1 600 firem v dřevozpracujícím průmyslu u nás i ve 40 zemích po celém světě a poptávka se neustále zvyšuje,“ vysvětlil výkonný ředitel Ondřej Turecký. „Jako řada jiných firem v regionu se už delší dobu potýkáme s nedostatkem pracovníků ve výrobě. Nenecháváme nic náhodě, pracujeme na náboru a nabízíme uchazečům atraktivní benefity i zajímavý výdělek. V souvislosti se zahájením provozu v nové hale ale budeme potřebovat o dalších 15 procent zaměstnanců navíc napříč různými dělnickými profesemi,“ dodal ředitel.
Výše investic spojených s výstavbou, vybavením a úpravami okolí pozemků nové haly se bude pohybovat kolem částky 55 milionů korun. Výstavba haly by měla být ukončena v březnu příštího roku s tím, že v průběhu dubna zde plánuje společnost Dudr Tools zahájit zkušební provoz.

Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65% produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2020 byl roční obrat firmy 128 mil. Kč. Společnost se zaměřuje na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterého v loňském roce investovala částku přes 12 mil. korun.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Dudr Tools