Spisovatelka Alena Mornštajnová besedovala v Kině Valmez

04.03.2022 11:33

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Beseda s naší přední spisovatelkou a valašskomeziříčskou rodačkou Alenou Mornštajnovou proběhla v rámci letošního ročníku festivalu Chaverut – Přátelství. Příjemné povídání doplněné autorským čtením vyvrcholilo předáním skleněného odlitku autorčiných rukou. Akce zároveň proběhla jako benefice ve prospěch spolku Člověk člověku.
„S Alenou Morštajnovou debatoval před plným sálem Kina Valmez jeden z hlavních pořadatelů festivalu Chaverut Bohdan Mikušek. Posluchači tak přímo od autorky zjistili, jak vznikal bestseller Hana, který má k židovské tématice velmi blízko,“ sdělil Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.
„Beseda se nesla ve velmi přátelském duchu a díky online přenosu ji mohli lidé sledovat také v pohodlí svých domovů. Zároveň měla celá akce benefiční podtext, když se ve prospěch valašskomeziříčské organizace Člověk člověku podařilo vybrat krásných 19 278 korun,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová.
Na závěr besedy následovalo nejen poděkování členkám podpořené organizace, ale také předání speciálního daru Aleně Mornštajnové. Spisovatelka z rukou Jiřího Pivovarčíka, ředitele Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí, převzala skleněný odlitek svých rukou, který vznikl během loňského Mezinárodního sklářského symposia.
Festival Chaverut – Přátelství pořádá město Valašské Meziříčí ve spolupráci s českou pobočkou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví v Jeruzalémě (ICEJ). Letos probíhá již 18. ročník.

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí