Spícího muže z hořícího domu zachránil soused

22.08.2020 20:13

VLČNOV - Od zapnuté lampičky, která spadla na postel, se vznítily lůžkoviny a od nich postel, v níž ve Vlčnově na Uherskohradišťsku právě spal muž. Spáče zachránil soused, který ho vzbudil a vyvedl z domu.

„Škodu vyšetřovatel hasičů vyčíslil na padesát tisíc korun. Uchráněné hodnoty, díky rychlému zásahu hasičů představují jeden milion korun,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
K místu požáru vyjely čtyři jednotky hasičů. Profesionálové z Uherského Brodu si do péče převzali muže, který se ve svém domě nadýchal zplodin hoření. Hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a nasadili mu kyslíkovou masku. Následně ho předali přivolané zdravotnické záchranné službě. Ostatní jednotky kontrolovaly požářiště termokamerou a dohašovaly skrytá ohniska. Taktéž provedly odvětrání zasažené místnosti a ostatních prostor rodinného domu,“ řekla mluvčí.
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje