Sousedům vyhrožoval zabitím, skončil ve vazbě

11.01.2021 11:14

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Minulý týden sdělili uherskohradišťští policisté podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování dvacetiletému muži z Uherského Hradiště. Mladík skončil ve vazební věznici a hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi.
„Koncem prosince až počátkem ledna mladík postupně vhodil sousedce do schránky tři dopisy s výhrůžkami, že ji zabije, zmrzačí, shodí se schodů nebo propíchne nožem, a to z důvodu, že jej jako domovnice napsala na úklid a vyvezení popelnic. Kromě toho minulý týden kopal do dveří dalších sousedů, v ruce přitom držel nůž a vykřikoval, že je rozpáře. Pak se s nadávkami vrátil zpět do svého bytu,“ sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Sousedé ihned zavolali na policii a vše oznámili. Přivolaná hlídka následně zazvonila na dveře bytu agresora. Ten zpočátku neotevíral, ale po několika výzvách od zasahujících policistů nakonec otevřel.
„V ruce držel nůž s dlouhou čepelí. Policisté ho proto pod hrozbou namířenou střelnou zbraní vyzvali, aby nůž pustil na zem. Mladík uposlechl a hlídka jej okamžitě zadržela,“ řekla mluvčí.
Po provedení všech úkonů trestního řízení předložili policisté žádost o podání návrhu na vzetí podezřelého do vazby na okresní státní zastupitelství. „Soudce na něj následně uvalil vazbu. Podezřelému nyní za tuto trestnou činnost hrozí až tříleté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje