Sousedské spory řešil muž střelbou z plynové pistole

22.07.2020 11:56

VSETÍN - Několik policejních hlídek vyjíždělo v úterý 21. července ráno na sídliště ve Vsetíně, kde měl muž na balkoně jednoho panelového domu vystřelit ze zbraně.
„Incident se obešel bez zranění. Vsetínští policisté dnes muže vyslechli, sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a poté ho propustili na svobodu,“ informovala tisková mluvčí Policie Zlínského kraje Lenka Javorková.
Střelbu oznámila na linku 158 šestasedmdesátiletá žena včera o půl deváté ráno. Uvedla, že ze zbraně vystřelil muž, který bydlí v bytě pod ní.  Střílel na balkoně a mířil směrem na parkoviště, ne přímo na ni.  
„Policisté po příjezdu na místo šestašedesátiletého muže v bytě zadrželi a odvezli do policejní cely. V dechu měl přes jednu promili. Dnes dopoledne mu vsetínští policisté sdělili podezření z trestného činu výtržnictví, za který trestní zákon ukládá až dvouletý trest odnětí svobody,“ sdělila policejní mluvčí.
Jako důvod střelby muž uvedl dlouhodobé rozepře se sousedkou. „Ohledně zbraně kolegové zjistili, že se jedná o plynovou pistoli, kterou muži i s poplašnými náboji odebrali pro důkazní účely a dále bude soud rozhodovat v rámci trestního řízení o propadnutí věcí,“ dodala Lenka Javorková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ