Snímky studentů zlínské univerzity v semifinále studentských Oscarů

30.07.2021 18:09

ZLÍN - Americká Akademie filmového umění a věd vybrala do semifinále Student Academy Awards dva snímky z Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB).
„V konkurenci 1402 studentských filmů zaslaných do soutěže se na shortlist studentského Oscara probojovaly snímky Hrůza v tónu gramofónu z ateliéru Animovaná tvorba a Zrozena z hořící jabloně z ateliéru Audiovizuální tvorba,“ informovala tisková mluvčí zlínské univerzity Petra Svěráková.
Animovaný film Hrůza v tónu gramofónu režisérského tria Zuzany Čupové, Martiny Tomkové a Kryštofa Ulberta je inspirovaný poetikou legendárního Fleischer Studios (snímky jako Betty Boop, Pepek námořník) a avantgardou, která byla spojená s Osvobozeným divadlem. Film vyniká perfektním řemeslným zpracováním v technice 2D animace.
O studentského Oscara bude soutěžit i poeticko-experimentální snímek Zrozena z hořící jabloně, který pojednává o ženách, životě, bolesti, křehkosti a síle.
„Byla to náročná, ale krásná cesta za něčím výjimečným. Velký dík patří štábu i naší Fakultě multimediálních komunikací za možnost a podporu vzniku našeho nekonvenčního bakalářského filmu. Nečekaný postup do semifinále studentských Oscarů vnímám jako potvrzení toho, že když je člověk na správném místě a dělá vždy věci podle svého nejlepšího uvážení, tak se mu to vždy pozitivně vrátí,“ okomentovala postup do semifinále režisérka filmu Zrozena z hořící jabloně Karolína Brabcová.
Finální výběr studentských filmů bude vyhlášen na konci letních prázdnin a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 14. října v Los Angeles.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně