Snídaně na triko přilákala dvě stovky cyklistů

06.05.2022 07:52

OTROKOVICE - Přibližně dvě stovky cyklistů přijely ve čtvrtek 5. května posnídat do altánku u velkého splavu na Trávníkách v Otrokovicích. Káva, čaj, koláček a řada dalších dobrot bylo připraveno zdarma jen takzvaně „na triko“. Tím se totiž pyšní účastníci letošního ročníku výzvy Do práce na kole a mohou tak čerpat řadu výhod.

Snídaně byla jednou z prvních akcí doprovázejících výzvu, v rámci níž se celý květen účastníci dopravují do práce na vlastní pohon. „Doprovodné akce připravujeme každým rokem, abychom účastníkům zpestřili celý měsíc, kdy se rozhodli podpořit ekologickou dopravu. Dnešní snídani přálo počasí a tak se za námi dostavil rekordní počet účastníků. V altánku bylo plno prakticky po celou dobu akce,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravy a cyklokoordinátorka města Otrokovice.

„Snídaně není jednou akcí připravovanou v rámci kampaně Do práce na kole. Už v pondělí 9. května si mohou účastníci nechat zdarma prohlédnout kolo v prodejně OTROKOLO v centru města. Stačí přijít v soutěžním tričku, nebo nákrčníku a zkušení cyklomechanici se postarají o vše ostatní. Než kolo prohlédnou, můžete si vychutnat výbornou kávu zdarma ve venkovním posezení. Jednoduché a malé závady ihned opraví a na složitější je možné domluvit si vhodný termín,“ sdělila Lenka Vaculová, tisková mluvčí otrokovické radnice.

Další doprovodnou akcí bude FIT SVAČINA na triko u oblíbeného altánku vedle velkého splavu na Trávníkách. Zdravé občerstvení bude připraveno v pondělí 30. května od 14.00 do 17.00 hodin. Chybět nebude ovoce, fit sladkosti nebo nealkoholické nápoje. Na místě bude otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková, která s nadšenými cyklisty prodiskutuje otázky týkající se rozvoje cyklodopravy v Otrokovicích.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měśtský úřad Otrokovice