Snaha natrhat u řeky květy černého bezu přivedla dva muže ke krádeži lodi

22.06.2020 13:04

OTROKOVICE – Touha po květech černého bezu, které si chtěli dva kamarádi koncem května natrhat na březích řeky v Otrokovicích a pak je zpeněžit, je přivedla na nápad ukrást v noci loď. Jenže neuspěli a teď jednoho z nich čeká vězení a druhého mastná pokuta
„Policisté z Otrokovic sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež čtyřiačtyřicetiletému třiadvacetkrát soudně trestanému muži z Otrokovic, protože společně se svým o dva roky mladším kamarádem ukradl z loděnice v Otrokovicích kánoi i s vesly. Za tento trestný čin by v případě odsouzení mohl strávit až tři roky ve věznici. Jeho kamarádovi potom ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika KKozumplíková.
Za nápadem odcizit z loděnice kánoi stála touha po květech černého bezu, které si dva kamarádi chtěli podél řeky natrhat a následně je zpeněžit. Loď ukradli koncem května v noci, nasedl do ní mladší z mužů. Po pár metrech plavby zastavil, loď uvázal ke keři a ráno se k ní společně vrátili.
„To už ale její krádež zjistila žena, která k loděnici přišla. Oba muže zastavila opodál, zanedlouho na místo přijeli strážníci i policisté, kteří je zadrželi. Muži nejprve tvrdili, že si loď jenom půjčili, ale zakrátko se přiznali ke krádeži i k jejímu motivu,“ řekla policejní mluvčí.
Staršího z mužů propustili z posledního výkonu trestu odnětí svobody teprve 7. května. Odsouzený byl za stejnou trestnou činnost, z níž je nyní opět podezřelý. Proto mu podle Moniky Kozumplíkové nyní hrozí další trest odnětí svobody

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje