Služební pes našel řidiče, který jel pod vlivem drog, v kukuřičném poli

12.10.2020 14:34

OTROKOVICE Psovoda se speciálně vycvičeným psem si museli koncem minulého týdne přivolat na pomoc otrokovičtí policisté, aby jim pomohl vypátrat řidiče osobního vozidla, který jim před kontrolou utekl do polí.
„Koncem minulého týdne zaujalo policisty z Otrokovic, kteří kontrolovali vozidla projíždějící Otrokovicemi ve směru k lomu v Kurovicích, chování řidiče vozidla značky Rover, který potom, co policisty uviděl, vozidlo prudce otočil do protisměru a odjel opačným směrem. Policisté neváhali a za řidičem se vydali. Vozidlo s rozsvícenými světly našli odstavené na polní cestě v Kurovicích. Řidič ani jeho spolujezdkyně ve vozidle nebyli,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Po prohledání bezprostředního okolí přivolali policisté na pomoc psovoda se speciálně vycvičeným psem. „Služební pes Ciro zachytil pachovou stopu před vozidlem a té se držel asi dvě stě metrů, nejprve na polní cestě, poté mezi vzrostlými keři a pokračoval až do pole s kukuřicí, kde se zastavil a štěkotem dal najevo, že došel do cíle. V poli seděli bez pohybu muž a žena, kteří utekli z odstaveného vozidla,“ popsala průběh události mluvčí.
Poté, co je policisté převezli na policejní stanici, muž přiznal, že když uviděl policisty, zpanikařil, protože si byl vědom, že má platný zákaz řízení, navíc jel pod vlivem drog. Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog pozitivní, lékařské vyšetření ovšem muž odmítl.
„Sedmadvacetiletý muž z Otrokovic je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z přestupkuřízení vozidla pod vlivem jiné návykové látky a odmítnutí zákonné výzvy k provedení lékařského vyšetření. Za trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, za přestupek potom ve správním řízení zákaz řízení na jeden až dva roky a pokuta do výše 50 tisíc korun,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ